Prices that make you go OUCH!!!!!

scrambledmess

Enjoys Recycling
Joined
Sep 30, 2008
Messages
34
Reaction score
0
Points
22
I know I have said I don't want a goat, but I may change my mind. Milk here is up to $4.89 a gallon and that is the store brand. Name brand milk is a dollar more, almost $6 per gallon. Insane!!!
 

unclejoe

Almost Self-Reliant
Joined
Sep 12, 2008
Messages
276
Reaction score
11
Points
102
Location
Pa
FarmerChick said:
why does GLADE make 600 different kinds of air fresheners, like oil, plug in, ones with fans, ones with night lights, the old timey ones, ones with oil scents
Because there are plenty of lunatics out there that keep buying them. As long as they sell, Glade will keep coming up with innovative ways to take people's money. :rolleyes:
 

FarmerChick

Super Self-Sufficient
Joined
Jul 21, 2008
Messages
11,417
Reaction score
13
Points
248
LOL--you are so right unclejoe....as long as there is a demand and people buy....whew!
 

Latest posts

Top